Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Largo Winch
Francja,  2008
(Largo Winch)


Gatunek:
Przygodowy
Data premiery:
12.11.2008 (Świat)
28.08.2009 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Kino Świat
Czas trwania:
108 min.
Witaj w domu, panie Winch  04.09.2009
Moda na ekranizacje komiksów bezsprzecznie ogarnęła Hollywood. Zaczęło się od Tima Burtona, który pokazał, że książeczki z kolorowymi obrazkami i tekstami w chmurkach, to nie tylko dziecinna lektura, ale ciekawe, inspirujące opowieści, które można z rozmachem zrealizować. Jednak prawdziwe szaleństwo zapoczątkował Sam Raimi i jego "Spider Man". Ponad 800 milionów dolarów wpływów podziałało na wyobraźnię. Na ekranach pojawiły się całe zastępy przeróżnej maści superbohaterów zdobywających szczyty box office'ów. Niejako zwieńczeniem fascynacji filmowców nowelami graficznymi jest informacja sprzed kilku dni o zakupie Marvel Entertainment przez Disneya za 4 miliardy dolarów.

Jak zwykle mody amerykańskie prędzej czy później trafiają do Europy. Francuzi zdecydowali się sięgnąć po komiks Largo Winch autorstwa Phillippe Franqa i Jeana Van Hamme (współtwórca legendarnego Thorgala). Materiał na film sensacyjny wydaje się być idealny. Otóż tytułowy bohater jest żądnym przygód obieżyświatem, który w dzieciństwie został adoptowany przez Nerio Wincha, twórcę i prezesa potężnego konsorcjum W. Kiedy ojciec umiera w podejrzanych okolicznościach, Largo musi zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i nie tylko stanąć na czele gigantycznego koncernu, ale również wyjaśnić przyczyny śmierci Neria.
 
Historia ma duży potencjał, który jednak nie został do końca wykorzystany. Reżyser Jerome Salle do spółki ze scenarzystą Julien'em Rappeneau (między innymi świetny 36) nie za bardzo wiedział, jak poradzić sobie z retrospekcyjną, komiksową strukturą. Częste zmiany miejsca i czasu akcji wprowadzają spory mętlik. Dodatkowo ambicją twórców - jak głoszą materiały reklamowe - było podjęcie rywalizacji z najlepszymi filmami akcji ostatnich lat czyli "Bondami" i "Bourne'ami". Szczytną ideą jest stawianie sobie poprzeczki jak najwyżej, ale nie wyszło im to na dobre. Mimo bardzo dobrej warstwy wizualnej (piękne zdjęcia Denisa Roudena i doskonały, dynamiczny montaż Richarda Marizy'ego) obraz ten ma zbyt dużo niedociągnięć, nieścisłości i niedokładności by mierzyć się z amerykańskimi królami box office'ów.

Co gorsza Francuzi nie potrafili nadrobić strat wartościami "nieakcyjnymi". Mówiąc brutalnie - gdy tylko reżyser pozwolił bohaterowi zwolnić, pomyśleć i przemówić, to robiło się nudno. Niestety, Largo najwięcej przemyśleń miał w finale, co skutecznie zabiło jakiekolwiek emocje w końcówce.

Co najciekawsze, pomimo powyższych uwag i marudzenia, wyszedłem z kina zadowolony! Jakim cudem? Poszedłem na ten film w celu oderwania się od smutnej rzeczywistości dnia codziennego, bez wielkich oczekiwań, z nastawieniem na miłą i lekką rozrywkę. W zamian otrzymałem ciekawego bohatera (grający główną rolę Tomer Sisley otrzymał nagrodę za najlepszy debiut), fantastyczne plenery (Chorwacja powinna używać tego filmu do celów propagandowych), dobre aktorstwo (najbardziej podobało mi się, że Francuzi grali Francuzów, Serbowie Serbów, a Angielka Angielkę. Tylko Rosjanina nie znaleźli i musieli wspomóc się Czechem), udaną choreografię walk (ponowny ukłon w stronę montażu), piękną kobietę (zjawiskowa Melanie Thierry, znana w Polsce z Babilon AD) i trochę namiętnego seksu (zaraz na wstępie).

Wszystko to razem składa się na tak zwane wrażenie ogólne, które jest niewątpliwie pozytywne. Z tego samego założenia wyszli Francuzi, którzy tłumnie odwiedzając kina zapewnili producentom wysokie wpływy i możliwość realizacji drugiej części. Magia komiksów wciąż działa.

Maciej Słowiński, Filmy.pl
Autor Post
rajesh kumar
Dodano tydzień temu; 18.01.2020, 09:13:27
Norton.com/setup
Dodano 4 tygodnie temu; 02.01.2020, 11:36:37
Introducing Norton Setup through norton.com/setup will assist
you with clearing all the covered up malware and stored memory
for better speed, working and safe use for you and your family.
As the utilization of innovation is expanding, individuals with
criminal personalities are constantly prepared for a digital assault
to hurt your business.
visit; Norton.com/setup
www.mcafee.com/activate
Dodano 4 tygodnie temu; 27.12.2019, 14:19:56
Very nice blog post, it is informative and i subscribed this blog for all its future post. there are some useful links, i think i must share here:
www.mcafee.com/activate
mcafee.com/activate
www.office.com/setup
Dodano 4 tygodnie temu; 27.12.2019, 11:33:42
Really your post is so impressive and knowledge thanks for sharing with us and i also have something related information for everyone, Even be ready to scan and check in PDF files www.office.com/setup also as turn pictures of text into actual Word documents
www.norton.com/setup
Dodano 4 tygodnie temu; 27.12.2019, 06:59:00
Very nice blog post, it is informative and i subscribed for all its future post. Anti Phishing, and against infection security for the organization servers, and furthermore this application is ready to straightforwardly copy your documents once during a while norton.com/setup it's basic to erase data. Very nice blog post, it is informative and i subscribed for all its future post. Anti Phishing, and against infection security for the organization servers, and furthermore this application is ready to straightforwardly copy your documents once during a while. it's basic to erase data.
www.norton.com/setup
Dodano 4 tygodnie temu; 27.12.2019, 06:56:54
Very nice blog post, it is informative and i subscribed for all its future post. Anti Phishing, and against infection security for the organization servers, and furthermore this application is ready to straightforwardly copy your documents once during a while norton.com/setup it's basic to erase data.
edith186
Dodano miesiąc temu; 19.12.2019, 11:22:35
Get simple ways for downloading, installing, activating, and
re-installing the Microsoft Office Suite. Get assistance from
the expert, you can visit here Office.com/setup.
office.com/setup
jollyjoseph
Dodano 2 miesiące temu; 06.12.2019, 07:05:38
I am a Software developer .you looking for software installation help or other support then you can contact with me. Visit my websites Thanks
Trend Micro Login
Garmin Express
Office.com/setup
BT Mail
Bitdefender Central
AVG Login
Navigon Fresh
MyDrive Connect

Szybki komentarz

Autor
 
Adres e-mail
 
Treść wypowiedzi
 
Przepisz kod  

Włącz BBCode
 
Włącz emotikony
 
 
posty użytkowników niezarejestrowanych mogą pojawić się z opóźnieniem

http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com