Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Ostatnia akcja
Polska,  2009
(Ostatnia akcja)


Gatunek:
Komedia, Sensacyjny
Data premiery:
17.06.2009 (Świat)
11.09.2009 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Best Film
Czas trwania:
95 min.
Ostatnia akcja  11.09.2009
Nie mogło być inaczej, gdyż nad Rogalskim piszącym scenariusz z Krzysztofem Rakiem, czuwał Juliusz Machulski. Efektem tej współpracy jest wrażenie, iż ogląda się lekko zmutowaną kontynuację "Vabanku". "Ostatnia akcja" przywołuje na myśl także inną udaną komedię o żwawych staruszkach, a mianowicie "Rififi po sześćdziesiątce". W obu przypadkach mamy do czynienia z emerytami, którzy jeszcze chcą udowodnić, iż niesłusznie rodzina i społeczeństwo postawili na nich krzyżyk. Tym razem jednak nestorzy rodów nie zasadzają się na bank, a na odzyskanie honoru. Ekipa pod przywództwem Małolata (w tej roli Jan Machulski) za cel stawia sobie bowiem zemstę na warszawskich gangsterach, terroryzujących uczciwą rodzinę handlarza murawą.

Rogalskiemu udało się dobrze wykorzystać potencjał doskonałych polskich aktorów starszego pokolenia. Na ekranie oprócz Jana Machulskiego można podziwiać - oby nie w ostatnich tak dużych rolach - Mariana Kociniaka, Barbarę Krafftównę, Lecha Ordona i Alinę Janowską. Młodość reprezentowana przez Antoniego Pawlickiego i Karolinę Gorczycę tym razem usunęła się w cień. Z dobrym efektem. Geriatryczne dowcipy, utyskiwania na przywary wieku starszego oraz polski system emerytalny bawią widza w każdym wieku. Jednak najcenniejszą zaletą filmu Rogalskiego, przysłaniającą niedostatki związane z dość błahą akcją, jest jego, można by tak rzec, dydaktyczny wymiar. Nie dość, że reżyser powiązał głównych bohaterów z Powstaniem Warszawskim i bez patosu przywołał męstwo odchodzącego już pokolenia, to jeszcze udało mu się pokazać miałkość współczesnych autorytetów.

Film promowany jest nazwiskiem Juliusza Machulskiego. Rekomendację tę można porównać do znaku jakości jaki udało się uzyskać Quentinowi Tarantino w USA, który przed amerykańską publicznością odkrywa azjatycką kinematografię czy włoskie filmy klasy B. W każdym razie zawsze dobrą rozrywkę. Nie inaczej jest w przypadku "Ostatniej akcji".
Autor Post
Painters Saskatoon Sk
Dodano miesiąc temu; 19.12.2019, 00:30:50
Keep up the good work. This article is very impressive.

Painters Saskatoon Sk
https://homeinspectionsaskatoon.ca
Dodano 2 miesiące temu; 09.12.2019, 19:29:13
Pretty cool post. Lots of good information.https://homeinspectionsaskatoon.ca
Brenda J Tompkins
Dodano 4 miesiące temu; 29.09.2019, 14:08:08
Looking great work dear, I really appreciated to you on this quality work. Nice post!! these tips may help me for future.
Take a look at [url=https://www.bloglovin.com/@louisestanley/best-nintendo-games-2019-you-should-play]free eshop codes 2019[/url]
tophostingwebsite
Dodano 9 miesięcy temu; 13.05.2019, 07:12:29
actually,the problem is no one wants to focus on personality development and leadership and many more top hosting website they just want to pleasurable things
Użytkownik_61385
Postów: 67
Dodano rok temu; 21.09.2018, 08:59:52
Użytkownik_61385
Postów: 67
Dodano rok temu; 21.09.2018, 05:20:58
Użytkownik_61385
Postów: 67
Dodano rok temu; 21.09.2018, 05:20:42
Użytkownik_61385
Postów: 67
Dodano rok temu; 21.09.2018, 05:16:32

Szybki komentarz

Autor
 
Adres e-mail
 
Treść wypowiedzi
 
Przepisz kod  

Włącz BBCode
 
Włącz emotikony
 
 
posty użytkowników niezarejestrowanych mogą pojawić się z opóźnieniem

http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com