Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Amelia Earhart
USA, Kanada,  2009
(Amelia)


Gatunek:
Dramat, Biografia
Data premiery:
23.10.2009 (Świat)
12.02.2010 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Imperial-Cinepix
Czas trwania:
111 min.
Streszczenie filmu:
Wizjonerka. Kochanka. Marzycielka. Silna osobowość. Legenda. Ikona. AMELIA.
Amelia Earhart to opowieść o niezwykłym życiu pionierki, kobiety-pilot. W rolę tytułową wcieliła się dwukrotna laureatka Oscara, Hillary Swank.

 Więcej >>
Opis dystrybutora  01.02.2010
Amelia Earhart była pierwszą kobietą, która przeleciała nad Atlantykiem (najpierw jako pasażerka, potem jako pilot). Zyskała ogromną sławę, stała się ulubienicą Ameryki – „boginią jasności”, uwielbianą za odwagę i charyzmę. Popularność jej nie zmieniła – do końca życia kochała niebezpieczeństwo i wyzwania, nie bała się mówić tego co myślała, i realizować planów. Była inspiracją dla milionów ludzi – między innymi dla Eleanor Roosevelt (Cherry Jones), swego męża - magnata prasowego, George’a P. Putnama (Richard Gere), czy wieloletniego przyjaciela i kochanka, pilota Gene’a Vidala (Ewan McGregor). Latem 1937 roku Amelia zdecydowała się bardzo odważny krok – postanowiła przelecieć samotnie dookoła świata. To jeden z najsłynniejszych lotów w historii.

„Amelię Earhart wyreżyserowała Mira Nair (Imiennik, Vanity Fair: Targowisko próżności), a scenariusz do filmu napisali laureat Oscara, Ron Bass (Rain Man) i Anna Hamilton Phelan. Producentami są Ted Waitt, Kevin Hyman i Lidia Dean Pilcher, a także Ron Bass i Hillary Swank (produkcja wykonawcza) oraz Don Carmody (współ-produkcja.)
http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com