Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Samotny mężczyzna
USA,  2009
(Single Man, A)


Gatunek:
Dramat
Data premiery:
11.09.2009 (Świat)
14.05.2010 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Gutek Film
Czas trwania:
99 min.
Streszczenie filmu:
Rok 1962. George Falconer (Colin Firth) jest angielskim profesorem uniwersyteckim wykładającym na jednej z uczelni w Los Angeles. Czuje się wyobcowany w mieście, tym bardziej, że jest gejem. Gdy jego partner Jim (Matthew Goode) ginie w wypadku samochodowym, świat George'a rozpada się. Postanawia uporządkować swoje sprawy przed popełnieniem samobójstwa. Podczas dokładnie zaplanowanego dnia spotyka wiele osób, przede wszystkim swoją najlepszą przyjaciółkę Charly (Julianne Moore). Więcej >>
Obsada  11.05.2010

COLIN FIRTH [George]

Wszechstronny talent Colina Firtha mieliśmy okazję poznać w tak różnych filmach, jak MAMMA MIA!, WOJNA DOMOWA, KIEDYŚ MNIE ZNAJDZIESZ, GDZIE LEŻY PRAWDA, DZIEWCZYNA Z PERŁĄ, czy DZIENNIK  BRIDGET JONES. Urodzony w rodzinie akademickiej – ojciec wykłada historię, a matka religioznawstwo – jako wnuk metodystycznych misjonarzy spędził wczesne dzieciństwo w Nigerii, a do Anglii powrócił w wieku 5 lat. Rozpoczął studia aktorskie w londyńskim Drama Centre i wkrótce zadebiutował na West Endzie w przedstawieniu ANOTHER COUNTRY. Dzięki tej roli wcielił się w Judda także w filmowej adaptacji sztuki. Kariera Firtha nabrała tempa i aktor zaczął otrzymywać role charakterystyczne w niezliczonych produkcjach na wielkim i małym ekranie. Za rolę Roberta Lawrence’a w filmie telewizyjnym TUMBLEDOWN otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora od Royal Television Society oraz nominację do nagrody BAFTA. Następną przyniosła mu rola pana Darcy’ego w szalenie popularnej adaptacji DUMY I UPRZEDZENIA -  mini serialu z 1995 roku.

JULIANNE MOORE [Charley]

Julianne Moore została wyróżniona czterema nominacjami do Oscara i była 9. osobą w historii Akademii, której przyznano dwie nominacje aktorskie w tym samym roku [za filmy DALEKO OD NIEBA i GODZINY]. Nagrody dla najlepszej aktorki otrzymała między innymi od National Board of Review, Los Angeles Film Critics, Broadcast Film Critics i podczas gali Independent Spirit Awards. Wkrótce zobaczymy ją w filmie Lisy Cholodenko THE KIDS ARE ALRIGHT, a także w SHELTER u boku Jonathana Rhysa Meyersa oraz w CHLOE Atoma Egoyana obok Liama Neesona. W bogatej filmografii Moore znaleźć można takie obrazy, jak NA SKRÓTY, MIASTO ŚLEPCÓW, HANNIBAL, BOOGIE NIGHTS, czy KONIEC ROMANSU. Moore jest też laureatką nagrody Excellence In Media organizacji GLAAD oraz wyróżnienia „Tribute to Independent Vision” na festiwalu w Sundance. Zaczynała karierę w off-broadwayowskich teatrach rolami m.in. w SERIOUS MONEY i ICE CREAM/HOT FUDGE Caryl Churchill w Public Theater, czy w HAMLECIE w Guthrie Theater. Grała również w OJCU Strindberga u boku Ala Pacino oraz w AN AMERICAN DAUGHTER Wendy Wasserstein z udziałem Meryl Streep. Zadebiutowała na Broadwayu w 2006 roku w THE VERTICAL HOUR Davida Hare’a w reżyserii Sama Mendesa.

MATTHEW GOODE [Jim]

Matthew Goode pojawił się ostatnio na ekranach kin w filmie Zacka Snydera WATCHMEN STRAŻNICY, wystąpił również we WSZYSTKO GRA Woody’ego Allena i wcielił się w Charlesa Rydera, głównego bohatera filmowej adaptacji powieści Evelyna Waugha POWRÓT DO BRIDESHEAD w reżyserii Juliana Jarrolda. Obecnie pracuje przy filmie Ricky’ego Gervaisa CEMETERY JUNCTION, gdzie wystąpi u boku Ralpha Fiennesa. Niedawno mogliśmy go oglądać w filmach ŚWIADEK BEZ PAMIĘCI z udziałem Josepha Gordon-Levitta, KOPIA MISTRZA, czy GRY WESELNE. Goode pojawiał się również w telewizji, m.in. w produkcjach BBC MOJA RODZINA I INNE ZWIERZĘTA, HE KNEW HE WAS RIGHT, PANNA MARPLE: MORDERSTWO ODBĘDZIE SIĘ… oraz SPRAWY INSPEKTORA LYNLEYA. Rozpoczął naukę aktorstwa na University of Birmingham, a kontynuował studiowanie teatru klasycznego w londyńskiej Webber Douglas Academy of Dramatic Arts. W teatrze grał m.in. Ariela w szekspirowskiej BURZY i Księżyc w KRWAWYCH GODACH Lorki na deskach Mercury Theatre Company.

NICHOLAS HOULT [Kenny]

Nicholas Hoult zdobył światową sławę rolą w przeboju z 2002 roku BYŁ SOBIE CHŁOPIEC i od tego czasu nie może narzekać na brak propozycji. Wystąpił między innymi w KIDULTHOOD, BURZLIWYM CZASIE Richarda E. Granta i PROGNOZIE NA ŻYCIE z udziałem Nicholasa Cage’a i Michaela Caine’a. Na małym ekranie mogliśmy go oglądać m.in. w produkcjach BBC WALLANDER, BUDZĄC ZMARŁYCH i MILCZĄCY ŚWIADEK, popularnym serialu Channel 4 KUMPLE, filmie COMING DOWN THE MOUNTAIN oraz serii Paramount/Fox INSPEKTOR EDDIE. W 2008 roku Nicholas zadebiutował na londyńskim West Endzie główną rolą Barry’ego w sztuce NEW BOY wystawianej przez Trafalgar Studios i otrzymał entuzjastyczne recenzje. Obecnie czeka na premierę film STARCIE TYTANÓW, w którym wystąpił obok Ralpha Fiennesa i Liama Neesona.

 

http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com