Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Człowiek, który gapił się na kozy
USA, Wielka Brytania,  2009
(Men Who Stare at Goats, The)


Gatunek:
Komedia, Szpiegowski
Data premiery:
08.09.2009 (Świat)
07.05.2010 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Forum Film Poland
Czas trwania:
93 min.
Streszczenie filmu:
Bob Wilton (Ewan McGregor) jest dziennikarzem poszukującym ciekawego tematu do nowego reportażu. Przypadkowo poznany Lyn Cassady (George Clooney) opowiada mu historię, w którą aż trudno uwierzyć. Twierdzi, że jest członkiem eksperymentalnej jednostki wojskowej New Earth Army, która ma zmienić sposób prowadzenia wojny... Więcej >>
Jak być niewidzialnym czyli wojan umysłu  28.04.2010
Lister wspominał, że lektura książki Ronsona była niezwykle emocjonująca. – Pierwsze stronice były zdumiewające, nie mogłem się wprost doczekać kolejnych rozdziałów, cały czas się zastanawiałem, czy opisane tam historie rzeczywiście mogły mieć miejsce. Zadanie napisania scenariusza powierzono Peterowi Straughanowi („Mrs. Ratcliffe’s  Revolution”, 2007, „Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi”, 2008), a nie było ono łatwe. Bo, zdaniem producentów, materiału zawartego w książce starczyłoby na co najmniej dwa pełnometrażowe filmy fabularne. Trzeba było zatem dokonać starannej selekcji i nadać przyszłemu filmowi należytą dramaturgię.

– Tak naprawdę nie wyobrażałem sobie ekranizacji tej książki. I wtedy pojawił się Peter, który, wychodząc od faktów opisanych przez Ronsona, stworzył serię fikcyjnych wydarzeń oraz bohaterów nawiązujących błyskotliwie do postaci rzeczywistych. Pierwszy szkic był naprawdę świetny i całkowicie mnie przekonał – wspominał Lister. Tekst zwrócił uwagę wielkiego gwiazdora George’a Clooneya i jego biznesowego partnera Granta Heslova, który wspólnie z nim prowadzi firmę produkcyjną Smoke House. Ma ona  na koncie takie filmy, jak „Good Night and Good Luck” (2005, reż. George Clooney) czy „Leatherheads” (DVD: „Miłosne gierki”, reż. George Clooney, 2008).

Heslov, także znany aktor („Wróg publiczny”, 1998; „Król Skorpion”, 2002), myślał od jakiegoś czasu o reżyserskim debiucie. I ten właśnie scenariusz bardzo mocno go zainteresował. – Zakochałem się w nim. Czytałem mnóstwo scenariuszy, ale ten był jedynym, który przykuł moją uwagę od początku do końca i od początku do końca mnie rozśmieszał – mówił reżyser. – Ronson opowiadał o tych niezwykłych wydarzeniach w sposób bardzo realistyczny; Peter z kolei dokonał błyskotliwej adaptacji z takim polotem, jak może to uczynić tylko wybitny pisarz. Gdy pokazałem tekst George’owi, ten niemal natychmiast powiedział: Zróbmy to.

Lister był oczywiście wielce szczęśliwy, że Clooney chciał zagrać Cassady’ego. Ale doceniał też jego wkład jako producenta. – George i Grant naprawdę wiedzą, jak robić filmy. Udowodnili to już nieraz. Ten projekt miał wywrotowy charakter, wyraźne polityczne ostrze i humor. Myślę, że bardzo mocno korespondował z ich sposobem widzenia świata. Dlatego wykazali tyle pomysłowości i energii.

Heslov tak komentował charakter filmu: – Na powierzchni jest to przede wszystkim opowieść o grupie wojskowych, którzy prowadzą dość dziwaczne badania nad wojną psychologiczną, a raczej nad próbami wpływania na psychikę. Ale następna ważna warstwa to film drogi o dwóch ludziach zagubionych w życiu, rozbitkach, którzy niespodziewanie dla siebie samych nawiązują cenną relację. Rzeczywisty First Earth Battalion w filmie zamieniono na New Earth Army. Członkowie grupy nazywają siebie Rycerzami Jedi (co faktycznie miało miejsce). – Towarzyszyło im przekonanie, że można stworzyć nowe, niedestrukcyjne metody wygrywania wojen –  mówił reżyser. Lister dodawał: – Ten nowy, idealistyczny sposób myślenia szybko ulega korozji. Tak zresztą stało się i w prawdziwym życiu. Jednym z konsultantów wojskowych filmu był major Jim Dever, emerytowany marine, który służył w wojsku aż dwadzieścia pięć lat. W głowie mi się nie mieściło, że takie historie mogły zdarzyć się w armii. Sprawdziłem to na wiele sposobów i okazało się, że to najprawdziwsza prawda.
 
Ekipa w wielu kwestiach konsultowała się z Ronsonem. Ten wspominał, że swe poszukiwania rozpoczął od Jima Channona, który opowiedział mu o powstaniu jednostki, próbującej wykorzystać telepatię oraz inne zjawiska parapsychiczne, jak chociażby telekineza. – To była grupa wojskowych, niektórzy z nich zajmowali wysokie miejsce w służbowej hierarchii. Grupa, która całkiem serio i z determinacją próbowała nauczyć się na przykład przechodzenia przez ściany i bycia niewidzialnym. Naprawdę w to wierzyli – mówił Ronson. – Ćwiczyli, jak przekazywać komunikaty wrogowi wzrokiem, potem w Forcie Bragg usiłowali zabijać kozły, patrząc na nie tak długo, dopóki nie ustanie bicie ich serc. Ronson tak mówił o genezie zdumiewającego podręcznika Channona: – Jim spędził kilka lat pod wpływem różnorakich new age’owych guru i niewątpliwie odbiło się to na jego umysłowości.

Channon znalazł wysoko postawionego sojusznika w osobie generała Alberta Stubblebine’a III, absolwenta West Point, w latach 1981–1984 szefa United States Army Intelligence and Security Command (INSCOM), który podzielał głęboką wiarę swego podkomendnego, że każdy żołnierz, odpowiednio stymulowany, może wyzwolić drzemiące w nim nadnaturalne niemalże moce. Zaakceptował ideę Channona, który wyrażał przekonanie, że będzie można zakończyć tradycyjne wojny przy pomocy „żołnierzy-mnichów”, którzy będą czytać w myślach, przenikać przez ściany, a nawet stawać się niewidzialnymi i dokonywać teleportacji. Dzięki jego wpływom stworzono tajny ośrodek szkolenia.

Sam generał ćwiczył uparcie technikę, która, jak wierzył, pomoże mu przechodzić przez ściany i forsować inne, podobne zapory. W pierwszej scenie swej książki Ronson opisał taką próbę – wielce nieudaną. Stubblebine utworzył program nazwany High Performance Task Force. Według Ronsona, jego działania rozpoczęły się bardzo prosto: – Departament Obrony i CIA wytypowały pewną liczbę żołnierzy o odpowiednich według nich predyspozycjach, nakłoniły ich do zachowania tajemnicy i rozpoczęły nauczanie parapsychicznych mocy.

Pisarz opowiadał, że wiele eksperymentów, których dokonywano, wydaje się całkowicie absurdalnych, jak chociażby próby jasnowidzenia czy stosowania podprogowych dźwięków. Ale już na przykład użycie „predatora”, kuli przypominającej dziecięcą zabawkę, mogło być rzeczywiście niebezpieczne. Jeden z szefów eksperymentu, agent CIA Carl Gottlieb, uruchomił program zwany MK Ultra. Jednym z jego „eksperymentalnych” działań było umieszczanie LSD w drinkach niczego niepodejrzewających wojskowych, a potem obserwacja ich często dzikich reakcji. – Część strasznych rzeczy, które w filmie popełnia postać grana przez Kevina Spacey’a, była inspirowana wyczynami Gottlieba – mówił Ronson. – Wykorzystywano różnorakie koncepcje i koncepcyjki filozoficzne do swoich celów – komentował z kolei Lister.
 Wprawdzie First Earth Battalion został dawno temu oficjalnie rozwiązany, ale ludzie, którzy nim kierowali, nadal odgrywają ważną rolę w armii i poza nią. Jim Channon zdobył pieniądze i prestiż jako doradca wielkich korporacji. John Alexander zyskał uznanie jako ekspert od „nieinwazyjnej broni”. Joseph McMoneagle zidentyfikował ponoć za pomocą mocy psychicznych nieznaną sowiecką łódź podwodną. Ingo Swann, który wymyślił termin „zdalne postrzeganie” czyli „remote viewing” (RV) – metodę badania jasnowidzenia, też jest wziętym ekspertem. Lyn Buchanan i Mel Riley prowadzą prywatną firmę świadczącą usługi w dziedzinie parapsychologii w Waszyngtonie. Ed Damek, inny były członek Earth Battalion, jest cenionym specjalistą od RV.
   
Channon przed realizacją filmu odbył szereg rozmów z jego twórcami. Lister wspominał go jako bardzo zabawnego faceta o otwartym umyśle, który miał nadzieję, że dzięki tej produkcji, w wielkiej mierze fikcyjnej, wzrośnie zainteresowanie dokonaniami oraz historią First Earth Battalion.

Autor Post
Użytkownik_8768
Postów: 556
Dodano 4 lata temu; 23.06.2016, 07:40:50
WQ
nfl giants, uggs, relojes especiales, lululemon, toronto raptors, ugg, oakley outlet, burberry handbags, polo ralph lauren, valentino shoes outlet, zapatillas nike, cheap oakley sunglasses, vans outlet, michael kors handbags, michael kors bags, polo ralph lauren, nike air max, ray ban, michael kors bags, nike huarache, uggaustralia.com, puma outlet store, salvatore ferragamo, ray ban outlet, ray ban, cheap eyeglasses, nike roshe, oakley sunglasses, tiffany and co, coach outlet online, coach outlet, timberland outlet, adidas.de, air max 2014, air max shoes, jordan release dates, nfl browns, longchamp outlet, prada outlet, chicago bulls, the north face, wedding dresses uk, replica watches, toms.com, true religion, nba jerseys, reebok, toms outlet, puma, ralph lauren uk, burberry, christian louboutin, nfl bears, bcbg dresses, abercrombie, michael kors, mcm handbags, nfl jets, replica handbags, burberry bags outlet, ghd hair straighterners, bebe dresses, coach factory outlet online, michael kors outlet online, air jordan retro, ralph lauren outlet online, nike huaraches, bottega, coach bags, nfl saints, abercrombie.com, ralph lauren polo, hermes outlet, converse outlet, iphone 5 cases, bcbg max azria, gooses, p90x workout schedule, michael kors outlet, ray ban sunglasses outlet, swarovski, cheap oakley sunglasses, michael kors handbags, nfl dolphins, tiffany und co, ugg australia, nike huaraches, houston rockets, pandora rings, nets jersey, portland trail blazers, nfl raiders, swarovski australia, michael kors v?skor, adidas shoes, longchamp handbags,
Użytkownik_13054
Postów: 701
Dodano 4 lata temu; 08.01.2016, 10:23:15
Użytkownik_8768
Postów: 556
Dodano 4 lata temu; 14.11.2015, 07:01:19
chanel outlet Years mizuno wave ago ralph lauren outlet online it coachfactory.com was one eyeglasses frames of the celine bag first barbour sale celebrities ray ban sonnenbrillen to nike air talk nike air max about coach outlet store their toms outlet depression. nike.dk "My polo ralph lauren outlet online most useful role coach usa in life," says ed hardy clothing wryly hermes bags today. michael kors His jimmy choo outlet acting identifies some exceptions for routine that pandora jewellery australia helps tiffany and co outlet him pay ralph lauren polo outlet the tiffany and co australia bills.It cheap michael kors took gucci handbags almost christian louboutin a year prada bags to nike huarache the bucket interview or michael kors outlet online sale acceded ralph lauren canada to kate spade handbags the www.lululemon.com e-mail correspondence. cheap vans But what cheap michael kors odta?itěj?í louis vuitton outlet stores chosen form, the [url=http://www.jordanretro.org/]air jordan retro[/url] honest answer ugg australia is north face outlet sometimes tommy hilfiger content. Years toms shoes outlet ago it air max 90 was one of the abercrombie and fitch first kate spade outlet celebrities ray ban to hollister talk about reebok their polo ralph lauren outlet depression. cheap basketball shoes "My most useful michael kors outlet online role rayban in tommy hilfiger outlet life," omega watches says wryly watches for men today. flat iron His harrods london acting identifies air jordan some moncler exceptions roshe run for oakley outlet routine that baseball bat helps him mont blanc pay air jordan shoes the bills.It lululemon outlet took almost a year to the bucket rolex watches for sale interview or bottega veneta acceded hollisterco to burberry.com the e-mail ray bans correspondence. cheap shoes for women But pandora what nike factory store odta?itěj?í hermes bags chosen form, the coach factory online honest swarovski crystal answer swarovski online is sometimes north face outlet content. coach outlet store online Years longchamp outlet ago it giuseppe's was north face uk one michael kors of tory burch shoes the nike running shoes first chanel purses celebrities oakley sunglasses outlet to ugg talk prada sneakers about nike store their prada shoes depression. ugg australia "My nike air max most nike air force useful role in louis vuitton outlet stores life," michael kors handbags clearance says gucci uk wryly ralph lauren outlet today. His pandora acting coach outlet identifies some rolex watch exceptions christian louboutin for gucci outlet routine air max 90 that helps rolex him pay the bills.It took michael kors australia almost oakley vault a year hair straighteners
Użytkownik_6607
Postów: 121
Dodano 5 lat temu; 02.07.2015, 09:50:52
straighteners, http://www.ghdhairstraightener.com.co/

gucci shoes, http://www.gucci.me.uk/

gucci shoes, http://www.guccihandbags.com.co/

gucci outlet, http://www.gucci-outlet.in.net/

gucci shoes, http://www.gucci--outlet.com.co/

gucci outlet, http://www.guccishoes.net.co/

gucci shoes, http://www.guccishoes.us.org/

hermes bags, http://www.hermesbags.com.co/

hermes bags, http://www.hermesbirkin.com.co/

hermes birkin, http://www.hermesoutlet.net.co/

hollister clothing, http://www.hollister.us.org/

hollisterco, http://www.hollisterclothing-store.in.net/

insanity workout, http://www.insanityworkout.net.co/

iphone 5s cases, http://www.iphone-cases.us/

jimmy choo, http://www.jimmychoo.net.co/

[url=http://www.jordanretro.org/]air jordan retro[/url], http://www.jordanretro.org/

jordan retro, http://www.jordan-shoes.com.co/

juicy couture outlet, http://www.juicycouture.com.co/

juicy couture handbags, http://www.juicycoutureoutlet.net.co/

kate spade handbags, http://www.kate-spade.com.co/

kate spade, http://www.katespade-outlet.com.co/

kate spade, http://www.kate-spades.com/

long champ, http://www.longchamp.us.org/

longchamp handbags, http://www.longchamp.com.co/

red bottom shoes, http://www.louboutin.jp.net/

louis vuitton, http://www.louis-vuittoncanada.ca/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton.jp.net/

louis vuitton uk, http://www.louis--vuitton.org.uk/

louis vuitton purses, http://www.louisvuitton.so/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuittonas.com/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton-outlet.com.co/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuitton-outlets.us/

marc by marc jacobs, http://www.marcjacobsonsale.com/

mcm backpack, http://www.mcm-bags.net/

mcm bags, http://www.mcmhandbags.com.co/

michael kors sale, http://www.michaelkors.so/

michael kors, http://www.michael--kors.us.com/

michael kors handbags, http://www.michaelkorsbags.us.org/

michael kors bags, http://www.michaelkorshandbags.org.uk/

michael kors outlet online, http://www.michael-kors-handbags.us.com/

michael kors outlet online, http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/

Pharma487
Dodano 5 lat temu; 30.05.2015, 11:48:24
Hello! cdeebek interesting cdeebek site! I'm really like it! Very, very cdeebek good!
Pharmd634
Dodano 5 lat temu; 09.05.2015, 10:39:45
Hello! cdaebkd interesting cdaebkd site! I'm really like it! Very, very cdaebkd good!
lovely
Dodano 5 lat temu; 23.04.2015, 05:59:05
Acupuncture For Fertility

As strange as it may sound to westerners, acupuncture for fertility is a legitimate treatment which has been used successfully by eastern medical practitioners for centuries. Most people know Nike Free Run 5.0 V2 that acupuncture exists, and have at least some vague sense that it can be used for maladies such as back pain and Nike Free 5.0 V3 headaches, but few are aware Nike Free 4.0 V3 that it can't help with fertility.

The body has energy fields which flow throughout it. Conventional western science and medicine do Sneaker Online Women Air Max Thea Print not acknowledge these energy flows, but they are well known and well understood by eastern, oriental science.

If the body's energy flows become clogged like arteries, disease and health problems result. Clogged energy flows are not merely a result of disease, they are also a cause of it. Removing clogs from the body's energy flows can cure disease, and improve overall health, including fertility.

Many westerners live stressed lives and eat high calorie food which is almost totally devoid of nutritional value. They also don't exercise enough. Fat, stressed, and overworked, their bodies don't function well, or normally, and their Nike Jordan Heels energy flows become disrupted. The huge amount of health problems created by this lifestyle are well documented, including reduced fertility.

Energy flowing throughout the body joins at junction points called nodes. In the unhealthy, energy becomes jammed or backed up Men Free Run at nodes rather than flowing through them. Nike Free Run+ 2 Thin needles inserted into the body at these nodes can relieve the energy jam, causing energy to flow again. The energy flows within the body and exterior to it are kick started, and the body's normal flow of energy resumes.

Acupuncture can balance energy flows, but they will once again become unbalanced if a person continues their unhealthy habits. Most westerners are too weak and undisciplined to change their lifestyle, so any energy correction will be but temporary. However, the change of becoming pregnant is greatly increased during Men Air Max 90 these temporary periods of energy balance.

All infertility Nike KD Shoes cannot be cured. Acupuncture cannot help everyone. It can improve the odds of procedures such as artificial insemination, in vitro fertilization (IVF), or donor egg transfer.

Getting pregnant is of little use if the woman miscarries, which is the unfortunate reality for many women trying unsuccessfully to have children. They can get pregnant easily, but then have miscarriage after miscarriage after miscarriage. Most miscarriages occur in the first 90 days of pregnancy, acupuncture can reduce the potential of a miscarriage. Some mothers worry about needles being placed in the womb, this is never done.

In a few cases, acupuncture has restimulated egg production in women. Women who had stopped producing eggs began producing them again, though this effect was never observed in women who had already reached menopause.

Cataract is a common problem that is common in old age. It involves the clouding of the lens which is a gradual process.
Użytkownik_4653
Postów: 100
Dodano 6 lat temu; 08.08.2014, 14:12:16
michael kors watches
jersey
michael kors factory outlet
louis vuitton shoes
coach outlet store online
jordan retro 8
coach outlet
gucci guilty
basketball jerseys
insanity
louis vuitton shoes
cheap oakley sunglasses
michael kors shoes
coach outlet online
michael kors mens watches
michael kors sunglasses
michael kors purses
coach factory outlet
wayfarer sunglasses
michael kors purses
girl jordans
fitflop
michael kors wallet
michael kors handbags
www.louisvuitton.com
toms sunglasses
michael kors purses
michaelkors
us polo assn
gucci
jordans for girls
michael kors mens watches
montblanc
sunglasses for men
lv
toms shoes outlet
travel bags
loui vuitton
silver heels
toms.com
marc jacobs handbags
michael kors canada
louis vuitton outlet
ralph lauren kids
christian louboutin
louis vuitton neverfull
michael kors hamilton
lv bags
louis vuitton belt
cheap handbags
jordan shoes
michael kors handbags outlet
polarized sunglasses
rayban
travel bags
fitflops sale
wayfarer sunglasses
mont blanc mountain
michael kors watches
true religion sale
jordans shoes
cheap jordan shoes
michael kors shoes
jordan 5s
michael kors watch
oakley
lv
hermes courier
lv bags
louis vuitton backpack
oakley vault
celine luggage tote
michael kors
michaelkors
polo shirt
michael kors sandals
michael kors handbags outlet
louis vuitton bags
kate spade watches
concord 11
louis vuitton purses
red bottom shoes
louis vuitton neverfull
michael kors
gucci watch
hollister uk
cheap ray bans
lv
designer handbags
best hair straightener
louis vuitton sunglasses
new jordans
coach boots
michael kors wallet
kate spade
louis vuitton belt
louis vuitton canada
michael kors sunglasses
www.michaelkors.com
gucci watches

Szybki komentarz

Autor
 
Adres e-mail
 
Treść wypowiedzi
 
Przepisz kod  

Włącz BBCode
 
Włącz emotikony
 
 
posty użytkowników niezarejestrowanych mogą pojawić się z opóźnieniem

http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com