Dziennik zakrapiany rumem
Paul Kemp porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju wyspy Portoryko i przyjmuje posadę w lokalnej gazecie. Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault...
Dziennik zakrapiany rumem
Cokolwiek się zdarzy
Alex jest scenarzystą. Pracuje nad osobistym tekstem: historią o weekendzie z bardzo klarownie wyznaczonym celem. Będzie kochał się ze swoją żoną cztery razy. Nie zmieni ani jednej linijki tekstu? Jak to ma się do rzeczywistości?
Cokolwiek się zdarzy
Łowca trolli
Hans to tajemniczy jegomość z brodą niczym Rumcajs, samotnie wędrujący po lasach i ostępach Norwegii. Pozornie jest kłusownikiem polującym na niedźwiedzie. Prawda jest jednak inna - Hans poluje na... trolle!
Łowca trolli
Mission Impossible: Ghost...
Oskarżony o zamach bombowy na Kreml, agent Ethan Hunt z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji...
Mission Impossible: Ghost...
Chciwość
Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący firmy z Wall Street, odkrywa niepokojące dane, które wskazują na nieprawidłowości finansowe..
Chciwość
Święty Mikołaj
Finlandia,  2007
(Joulutarina)


Gatunek:
Dramat, Familijny, Fantasy
Data premiery:
04.11.2007 (Świat)
26.11.2010 (Polska)
Dystrybutor w Polsce:
Vivarto
Czas trwania:
80 min.
Streszczenie filmu:
Dawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii, żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców załamał się lód na jeziorze. Mikołaj stał się sierotą Mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. A zawsze w Boże Narodzenie Mikołaj przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanowił obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi prezentami - zabawkami. Więcej >>
Miło, ale mdło  24.11.2010
Historia zaczyna się, gdy mały Mikołaj traci w wypadku rodziców i siostrzyczkę Adę. Osieroconym chłopcem postanawiają zająć się mieszkańcy pobliskiej osady w Laponii. W zamian za gościnę, Mikołaj struga dla dzieci swych gospodarzy drewniane zabawki. Gdy wioskę dotyka klęska nieurodzaju, Mikołaj trafia pod strzechę pewnego stolarza, gdzie będzie miał okazję szkolić swe rzemiosło.

"Święty Mikołaj" to film o miłości, wdzięczności, radości z pomagania innym. Piękna opowieść, w której dobro bezwzględnie triumfuje. Pozbawiony efekciarstwa, nieraz naiwny obraz niosący pozytywny wydźwięk. Dzieło w reżyserii Juhy Wuolijokiego jest z wszech miar szlachetne, poczciwe, baśniowo urokliwe i... szalenie nudne. Nie ma tu żadnej przygody, niepohamowanej dziecięcej radości, ani nawet humoru (nie licząc kuriozalnie brzmiącego Macieja Stuhra mówiącego głosem kilkulatka).

Fińska produkcja jest niewątpliwie bardzo wartościowa. Uczy tego, co w życiu ważne i pokazuje, jak niewielkim gestem można uszczęśliwić innych. Niestety w porównaniu z amerykańskimi bajkami wypada bardzo ubogo i nieatrakcyjnie. Rumiani Skandynawowie, skrzący biały śnieg i drewniane zabawki, to jednak trochę za mało, by zainteresować dzieciaki bądź co bądź przyzwyczajone do znacznie bardziej wyrafinowanych filmów. "Święty Mikołaj" urzeka prostolinijnością, ale znacznie bardziej rozczarowuje prostotą.
http://twitter.com/filmy_pl
Śledź nas na Twitterze
Wszystko co najnowsze w serwisie wyćwierkamy na bieżąco!
http://www.facebook.com
Filmy.pl na Facebook
Dołącz do Filmy.pl na Facebook - zostań naszym przyjacielem
http://www.youtube.com
Nasz kanał YouTube
Oglądaj zawsze świeże zwiastuny na naszym kanale na Youtube.com